02.07.2018.

Parim aeg rattasõiduks!

01.12.2017.

Kaunist talve!

08.11.2017.

Mõtled mööbli soetamisest? Siin on 5 soovitust kuidas saada parim tulemus.

Mööbli mõõdud.

Mõõdud võivad sõltuda asukohast, kuhu soovite mööbli paigutada ja/või funktsionaalsetest omadustest. Võib olla on kindlad esemed, mida soovite mööbli sisse või peale paigutada. Kui mõõdud sõltuvad asukohast, siis tuleks kindlasti asukoht täpselt ära mõõta ja pidada silmas kõiki nüansse, nagu näiteks põrandaliistud, pistikupesad ja lülitid seinas, torud, aknad, aknalauad, uksed, seinte vaheline nurk, kas seinad ja/või lagi on sirged. Kõige parem sellise asukohast tingitud mõõtudega mööbli tellimise puhul on kutsuda mööbli valmistaja kohale, et tema kõik need asjad ise üle mõõdaks. Siis saab meister üle vaadata mööbli transpordiga seotud detailid, et ei tekiks probleeme valmis mööbli transpordil. Kindlasti tuleks meistrile anda ülevaade, mis on selle mööbli otstarve, millised esemed peaksid mööbli peale või sisse mahtuma, et oleks võimalik mööbel disainida vastavalt nendele vajadustele. Kogenud mööblivalmistaja saab nõu anda, milline oleks parim lahendus soovitud tulemuse saamiseks.

Materjal.

Materjali valik on väga tähtis, sellest sõltub mööbli vastupidavus ja säilimine ning loomulikult visuaalne pool. Materjali valiku määrab ära ka mööbli otstarve, kes seda kasutab ja asukoht, kus seda kasutatakse.

Enim levinud materjalid, millest mööblit valmistatakse on täispuit (mänd, kask, tamm, saar jne.), kasevineer, melamiiniga kaetud saepuruplaat ja MDF (keskmise tihedusega puitkiudplaat).

Täispuidu puhul on tegemist kõige naturaalsema materjaliga antud valikust. Puidu liigiti erineb materjali tugevus, kaal, tekstuur (mis mängib olulist rolli visuaalse poole pealt), paisumis- ja kahanemisomadused ning hind. Täispuidu puhul tuleb arvestada, et tegemist on elava materjaliga, mis tähendab, et temperatuuri ja õhuniiskuse muutused võivad põhjustada ka muutusi täispuidust valmistatud mööblis. Nende puidu omadustest tulenevate muutuste vähendamiseks tuleb mööbli tootmisel kasutada õigesti valitud puitu ja sobivaid viimistlusvahendeid ning disainida ja toota mööbel nii, et tehnilised lahendused vähendaksid mööbli „mängimise” võimalust. Täispuidust mööbel on tugev ja kauakestev ning ilus. Täispuidust mööblit saab peale aastakümneid kasutamist kenasti restaureerida ja värskendada.

Kasevineer on väga hea materjal, kui soovitakse puidust mööblit, mis oleks võimalikult tugev, niiskuskindel ja oleks minimaalne risk, et mööbel „mängiks”. Kasevineer valmistatakse õhukestest, kase palgist lõigatud, spoonikihtidest, mis liimitakse omavahel kokku veekindla liimiga. Kasevineer on ilusa ja ühtlase kase puidule iseloomuliku tekstuuriga. Kasevineerist valmistatud mööblit võib kasutada nii sise- kui välistingimustes.

Melamiinplaat on puitlaastplaat, mille pind on kaetud õhukese vaiguga immutatud paberi kihiga. Laminaadile trükitakse erinevat puitimitatsiooni, mistõttu see on odavam kui spoon, kuid jätab mööblist väga tehisliku mulje. Melamiinplaati on ka niiskuskindlat, millest tehtud mööblit sobib kasutada ka niisketes ruumides. Melamiinplaadi puhul tuleb jälgida, et plaadi servad oleksid kaetud korraliku ABS (plastik) servakandiga, kuna õhuke paberservakant on kergesti kuluv ja purunev. Kui plaadi serva või külgi kattev õhuke melamiinkiht saab kannatada ja nähtavale ilmub saepuruplaat, pääseb sealtkaudu niiskus plaati ja materjal on rikutud. Melamiinplaadi kahjustusi parandada on raske, enamasti tuleb vahetada terve plaat.

MDF plaat on keskmise tihedusega puitkiudplaat, mis pressitakse kokku puidujääkidest. MDF plaati on spooniga kaetult ja ilma spoonita, kuivades ruumides kasutamiseks ja niiskuskindlamat plaati. Ilma spoonita tavaline MDF plaat peab kindlasti olema viimistletud värviga. Spoonitud (õhukese ca 1 mm paksuse täispuidust kihiga kaetud) MDF plaat näeb välja nagu täispuitplaat. Plaate saab katta laias valikus puiduliikide spooniga. Kui tavalise MDF plaadi viimistluskiht saab kahjustada ja niiskus pääsed plaadi sisse, siis hakkab plaat kahjustatud kohast paisuma ja rikneb. Kahjustatud MDF plaadist mööblit, olenevalt kahjustuse suurusest, on võimalik parandada ning uuesti värviga katta.

 Kasutatavad furnituurid.

Olulist rolli funktsionaalse, mugava ja vastupidava mööbli puhul mängivad kasutatavad furnituurid. Kui poes müügil olev mööbliese tundub väga soodne ja ka materjal, millest see on valmistatud on korralik siis kindlasti tuleb tähelepanu pöörata ka furnituuridele. Näiteks odav sahtlisiin või ukse hing võivad toote küll soodsaks muuta kuid kui juba vähese kasutamise järel sahtlid enam siinidel ei püsi või ei liigu ning uksed viltu vajuvad ja kinni ei püsi, siis kaob kokkuhoitud raha parandamise peale või uue soetamisele. Kuna kõikvõimalikke furnituure on väga suures valikus, tuleks mööblit tellides läbimõelda ja tootjale edasi anda kõik soovid seoses mööbli funktsionaalsusega. Kogenud mööblitootja oskab soovitada, millised furnituuride lahendused oleksid antud olukorras parimad. Näiteks, kas soovite, et uksed või sahtlid avaneksid neile peale vajutades või võiksid pistikupesad lauaplaadi seest välja tõusta. Hea mööbli kasutusmugavuse tagavad hästi läbimõeldud ja kvaliteetsed furnituuride lahendused.

 Viimistlus

Mööblile visuaalse efekti ja vastupidavuse annab korralik viimistlus. Täispuidu ja vineeri puhul toovad lakk ja puiduõli väga hästi esile puidu tekstuuri ja naturaalse ilu. Lisamaks tooni võiks kasutada erinevat tooni peitse, mis käivad laki alla või toonitud puiduõli. Täispuidust ja vineerist mööbel peab olema kindlasti viimistletud, viimistlemata puit imab endasse niiskust ja mustust ning on raskesti puhastatav. Olenevalt kasutuskohast tuleb valida ka viimistlusvahend. Laste mänguasjad ja mööbel on soovitav valida selline, mis on viimistletud naturaalse puiduõli, vesibaasil - värvi või lakiga. Välitingimustes ja niisketes ruumides kasutatav mööbel peaks olema viimistletud sobiva värvi, laki või puidukaitsevahendiga, näiteks paadilakk, välitingimustes kasutatav puiduõli või värv. Värvi või peitsitooni valikul küsige tootja käest peitsi näidiseid või valida värvitoon värvikaartide järgi, mida leidub enamus ehituspoodides.

Soovitud tulemus

Mööbli ostu planeerimisel mõelge selgeks, kas soovite lihtsalt soodsat mööblit või spetsiaalselt sulle valmistatud kvaliteetset mööblit, mis on vaid sinu kodus. Oma ideede paremaks edastamiseks tootjale on hea kui on olemas mingid joonised või joonistused, pildid kusagil nähtud mööblist, millest eeskuju võtta või detailne kirjeldus soovitud mööblist. Kindlasti küsige tootjalt jooniseid sest nagu öeldakse „üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna”, alati on lihtsam teha muudatusi disainimse käigus kui juba valmis tootel. Suhtle tootjaga, sest ka tootja eesmärk on teha ilus ja kvaliteetne mööbel, mille omamine pakub sulle rõõmu.

08.11.2017.

Töökoja rekonstrueerimine

Käimas on Raindesign OÜ töökoja rekonstrueerimine mille tulemusena saab ettevõte uue töökoja, kus ettevõtte töötajatel on mugav toota veel kvaliteetsemaid ja paremaid mööbliesemeid ning laste aktiivsusmänguasju.

18.10.2017.

Pika kasutuse testi läbinud jooksuratas

Selline vana disainiga jooksuratas on olnud kasutuses 4 aastat läbi kõigi aastaaegade. Sõidetud lumes, vihmas ja päikeses, läbi merevee ja pori. Ratas on taluma pidanud lumme mattumist, vihma  käes märjal murul lebamist, vahel lausa mitmeid päevi. Hoolimata räsitud välimusest ja kõigi nende katsumuste läbimisest on jooksuratas endiselt toimiv ja on tõestanud oma kvaliteeti ning vastupidavust ka kõige karmimates tingimustes 🙂

Lisaks on meie toodetud jooksurattad juba 3 aastat rõõmustanud Lottemaa külastajaid.

20.09.2017.

Kaunist ja värvilist sügist! 

Meil on hea meel teatada, et turule on jõudnud uued vinge disainiga laste jooksurattad.